Czy Brazylia wróci na podium i sięgnie po tytuł Mistrza Świata podczas Mundialu w Katarze?

Niecałe dwa miesiące dzielą nas od najważniejszego piłkarskiego wydarzenia roku, a mowa tu o MŚ 2022 w piłce nożnej w Katarze. Kto tym razem sięgnie po tytuł? Kto zostanie królem strzelców? Jak daleko zajdzie nasza reprezentacja? O tym dowiemy się już niebawem, ale zanim do tego dojdzie krótka analiza typerska na temat Canarinhos i ich szans na zwycięstwo podczas Mundialu.

Jak Brazylia poradziła sobie podczas eliminacji?

 Eliminacje w strefie CONMEBOL (Ameryka Południowa) przebiegają w nieco innym trybie niż w Europie. Przede wszystkim, grają między sobą wszystkie zespoły z kontynentu, a więc 10 reprezentacji. Z tego zestawu, 4 pierwsze awansują z automatu, a piąty musi zagrać dodatkowy baraż interkontynentalny. 

 Brazylijczycy, podobnie jak wyżej wspomniani Anglicy, już od lat przechodzą przez eliminacje jak burza. W ostatniej edycji było podobnie – Brazylijczycy zremisowali tylko 3 mecze z 17, pozostałe wygrywając. Jeszcze większe wrażenie robi stosunek bramek strzelonych do straconych – 40 do 5. Co ciekawe, do rozegrania pozostało jedno spotkanie. Mowa o rywalizacji z odwiecznym konkurentem – Argentyną. Powodem takich zawirowań było odwołanie pierwotnie zaplanowanego spotkania ze względu na problemy natury administracyjno-zdrowotnej (Argentyńczycy odmówili grania po tym jak brazylijscy urzędnicy wkroczyli na murawę z żądaniem odizolowania 4 argentyńskich zawodników za rzekome naruszenie zasad kwarantanny). Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że w zaległym mecz rozegrany zostanie 22.09.2022 i ze względu na wcześniejsze rozstrzygnięcia nie będzie miał żadnego wpływu na układ tabeli. 

Jakie szanse bukmacherzy dają Brazyli?

Jak to bywa przy największych imprezach piłkarskich, Brazylia znajduję się w samym topie drużyn, które bukmacherzy typują do zwycięstwa. Obecnie kursy na Canarinhos na stronach, gdzie można obstawiać mecze, wahają się od 5.00 – 6.00, a za nimi w kolejności wymieniane są takie drużyny jak Francja (kursy 6.90 – 8.00), Anglia (kursy 6.90 – 8.00), Argentyna (kursy 6.90 – 9.00) czy Hiszpania (kursy 6.90 – 9.00). Różnice wydają się minimalne, ale i tak wszystko zweryfikuje boisko i pogoda, która będzie nietypowa jak na MŚ.

Nasz typ: Brazylia wygra i dlaczego? 

Joga Bonito, czyli piękna gra, to od lat nie tylko hasło przyświecające brazylijskim piłkarzom, ale wręcz styl ich boiskowego życia. Niestety, w ciągu ostatnich lat, Canarinhos i piękny futbol stanowili problematyczne połączenie. O ile faktycznie – Brazylijczycy regularnie wychodzą z grupy i zwykle nie mają problemu z rywalami ze średniej półki, o tyle schody zaczynają się gdy nadchodzi czas pojedynku z rywalem ze światowego topu. Dość powiedzieć, że Brazylia na tytuł czeka od 2002 roku, od tego czasu ani razu nie zdobyli nawet brązowego medalu, a w tym czasie byli rozbijani przez Niemców (1-7), Holendrów (0-3) czy Belgów. Ostatecznie, zwycięstwa z Meksykiem czy Szwajcarią podczas ostatniego turnieju ujmy nie przyniosły, ale odpadnięcie już na etapie ćwierćfinału było bolesne. Stąd też duże oczekiwania przed tegorocznym mundialem. 

Z czego one wynikają? Oczywiście z potencjału ludzkiego, którym dysponują Brazylijczycy. Praktycznie na każdej pozycji mają zawodnika o którym można śmiało mówić, że jest gwiazdą na swojej pozycji. W defensywie mają dwóch doskonałych golkiperów – Edersona oraz Alissona. W obronie między innymi Thiago Silva, Marquinhos, Alex Sandro, a w pomocy i ataku Vinicius Junior, Casemiro, Richarlison, Raphinha, Fabinho, a nad wszystkim czuwa kapryśna, ale wciąż supergwiazda – Neymar. 

Zespół, w przeciwieństwie do poprzednich lat, jest bardzo rozsądnie poukładany. Trener Tite zwykle preferuje doświadczonych obrońców i mieszankę młodości z rutyną w ofensywie. Pozwala to na osiąganie spektakularnych wyników, takich jak we wspomnianych eliminacjach. Czy Brazylia tym razem nie zawiedzie i dotrze do strefy medalowej? Trudno powiedzieć, ale wiele wskazuje na to, że może się udać. 

Darmowe typy bukmacherskie

Back to top button