Czym się rożni obstawianie meczów od typowania?

Z jednej strony jest to sprawa czysto gramatyczna. Bo najpierw musimy wytypować najlepszą opcję danego meczu/spotkania/zdarzenia a następnie obstawiamy dane zdarzenie wpisując typ. Kolejna sprawa typowanie to w pełni świadome zagranie po głębszej analizie danego spotkania.

typowanie meczów
Czy obstawianie to jest to samo co typowanie?

Żeby wytypować faworyta, bądź najbardziej pewną opcję musimy przysiąść i sporo się napocić aby typ był jak najbardziej pewny. Z kolei obstawianie to próba (często nieudolna) wytypowania opcji na podstawie kruchych przesłanek. Typują doświadczeni nazwijmy to zawodnicy, dlatego w serwisach forach widzicie rangi typer bądź super typer. Zabrzmieć to może bez sensu ale taki gość obstawia mecze typując rożne opcje. Z tego wynika wniosek że typer zawsze obstawia mecze, ale ten który obstawia mecze nie musi być zawsze typerem.

Kim jest typer?

Kolejna sprawa to sprowadźmy ten temat do historii. Nie historii typowania lecz historii jako nauki. Aby móc nazwać kogoś historykiem nie można opierać się tylko i wyłącznie na jego wiedzy. Tak samo jest z typerem i nazwijmy to obstawiaczem (personą, która obstawia mecze).

Tak więc prawdziwy historyk to człowiek o dużej wiedzy ale bardzo krytyczny. Co to znaczy? Mianowicie, zna wszelkie przesłanki i obiektywnie potrafi ocenić jak to się działo ileś lat temu. Nie jest stronniczy.

I to od razu pokazuje nam obraz typera. Typer również ma dużą wiedzę nie tylko odnośnie sportu ale również typowania i obstawiania meczy. Może czuć sympatie do reprezentacji Polski ale obiektywnie patrząc widzi że obstawienie Polski może wiązać się ze stratą. Tak więc logiczne i trzeźwe spojrzenie na zdarzenie jest podstawą w typowaniu.

Z kolei obstawiacz, jak go nazwałem jest słabym historykiem, który wywiera dane tylko do swojej teorii. Obstawia na Polskę bo serce mu tak podpowiada i fakt że 20 lat temu Polakom udało się coś wygrać. Różnica w tych 2 kwestiach jest raczej widoczna. Każdy nowy, młody, niedoświadczony człowiek obstawiający mecze popełnia jeden kardynalny błąd. Myśli sobie „Znam się na piłce” Obstawię kilka meczy za 2 PLN i zarobie miliony. Tak się niestety nie dzieje. Gdyby wszyscy tak obstawiali to Bukmacherzy nie mieliby miliardów obrotu rocznie. Trzeba szybko uciec z tej matni. Bo na takich ludziach, którzy obstawiają taśmy (duże ilości zdarzeń na 1 kuponie) Bukmacherzy zarabiają krocie.

Typ dnia

Typami bukmacherskimi zajmuje się od lat, najczęściej z sukcesami szczególnie typy z piłki nożnej wychodzą mu najlepiej, a i tenisem nie pogardzi. Skuteczność zwykle na poziomie ponad 10% Yield, bardzo rzadko jest na minusie.

Darmowe typy bukmacherskie

Back to top button