Najdroższe telewizory na świecie

Dziś coraz bardziej idziemy w kierunku miniaturyzacji, co jednak nie zawsze przekłada się na zmiany rynkowe. Niektóre produkty faktycznie stają się o wiele mniejsze i bardziej zaawansowane niż kilka lat temu, inne zaś zyskują na rozmiarach. Przykładem tego mogą być smartfony i telewizory. Te pierwsze, na których możemy grać w najlepsze sloty Total Casino, zyskują coraz większe ekrany i powoli przestają się nam mieścić w kieszeni. Telewizory zaś mogą zajmować całą ścianę. Przyjrzymy się zatem kilku modelom, które kosztują wręcz krocie.

Titan Zeus

Titan Zeus to dziś prawdopodobnie najdroższy telewizor, jaki możemy sobie zamówić. To także chyba największy telewizor na świecie, który posiada ekran o wielkości 370 cali! Sprawia to, że posiada on 7,9 metra długości i 4,5 szerokości. Jak na takie wymiary gwarantuje on bardzo dobrą jakość obrazu w jakości 4K. Produkt brytyjskiej marki Titan Screens powstał w 2014 roku. Z wiadomych nam informacji powstały tylko 4 jego egzemplarze, z których dwa od razu znalazły nabywców – pierwszy trafił do miliardera, drugi zaś do hotelu mieszczącego się w Cannes. Jego rozmiary robią wrażenie, zaś cena jest oszałamiająca. Należy za niego zapłacić około 1,7 mln dolarów! Nie dziwi zatem fakt, że tylko ekscentryków stać na telewizor w cenie domu czy sportowego samochodu.

Panasonic 152 Plasma

Na drugim miejscu znajduje się drugi pod względem wielkości telewizor na świecie. Tym razem jest to dzieło znanej na rynku firmy Panasonic. Jest to nieco starszy model, który przez pewien czas dzierżył palmę pierwszeństwa w tym zestawieniu. Posiada on „jedynie” 152 cale i kosztuje pół miliona dolarów. Ten 152-calowy monitor plazmowy Full HD 3D o rozdzielczości 4K cechuje się między innymi technologią poczwórnej wydajności luminancji. Dzięki temu jeszcze lepiej prezentuje treści w 3D. Sam produkt w sobie waży kilkaset kilogramów, więc do jego montażu niezbędna jest ekipa fachowców od Panasonica. Z pewnością z takiego cuda ucieszyłby się niejeden miłośnik kina domowego czy grania na konsoli.

LCD Sharp LB-1085

Aktualnie na trzecim stopniu podium znajduje się LCD Sharp LB-1085. Jest to zarazem telewizorб jak i największy na świecie monitor LCD o wielkości 108 cali. Odznacza się on nie tylko bardzo dobrym kontrastem i ostrością obrazu, lecz również oszałamiającymi kątami widzenia – 176 stopni. Wszystko to za sprawą nieco zakrzywionego ekranu. Może być on przez nas używany 24 godziny na dobę i to bez obawy o jego przegrzanie czy błędy w pracy. Producent bowiem wprowadził inteligentne sterowanie ogrzewaniem. Ekran w systemie Super View nie tylko minimalizuje odblaski, lecz również wpływa na zdecydowanie lepszą jakość obrazu mimo dużego formatu. Kosztuje on „tylko” 160 tysięcy dolarów.

Samsung UA110S9

Na naszej liście tym razem Samsung z modelem UA110S9. Jest to telewizor w cenie 152 tysięcy dolarów, który obsługuje jakość 4K. Posiada on ekran 110 cali, jednak największe wrażenie robi jego rama. Otóż mamy do czynienia z praktycznie bezramowym ekranem, wokół którego umieszczony został swego rodzaju stelaż. Można dzięki temu zmieniać kąt nachylenia samego ekranu. Dzięki temu całość prezentuje się niezwykle stylowo, niczym TV w ramie od obrazu. Oczywiście przy okazji Samsung zadbał o jak najlepszą jakość obrazu i dźwięku, co wpływa na niesamowite wrażenia odbiorcy.

W naszym zestawieniu nie uwzględniliśmy telewizorów tworzonych na specjalne zamówienia, gdyż tutaj często o końcowej cenie decydują dodatki, jak choćby diamenty, złoto w obudowie.

Darmowe typy bukmacherskie

Back to top button