
Mbappe w kryzysie w Realu: „Jestem czwartym napastnikiem” – wybuch frustracji i gwizdy na Bernabéu
Kylian Mbappé przeżywa najtrudniejszy okres w Realu Madryt. Francuski napastnik publicznie przyznał, że czuje się zdegradowany do roli rezerwowego. Po meczu z Realem Oviedo (2:0) w strefie mieszanej stwierdził, że trener Álvaro Arbeloa poinformował go, iż jest dopiero czwartym napastnikiem w hierarchii – za Franco Mastantuono, Viniciusem Juniorem i Gonzalo Garcią.
Arbeloa natychmiast zaprzeczył tym słowom, podkreślając, że nigdy nie ustalał takiej kolejności i sam decyduje o składzie. Według dziennika Marca źródłem konfliktu jest zmiana filozofii taktycznej po odejściu Xabiego Alonso. Nowy tymczasowy trener postawił na Viniciusa jako lidera ofensywy i zażądał od Mbappé większego wkładu w pracę defensywną.
Słowa Arbeloi o „graczach, którzy schodzą z boiska spoceni i umorusani” zostały odebrane jako ukryta krytyka Francuza. Na trybunach Bernabéu pojawiły się gwizdy podczas rozgrzewki Mbappé. Prezydent Florentino Pérez broni jednak swojego nabytku, nazywając go obecnie najlepszym zawodnikiem zespołu i tłumacząc słabe wyniki zmęczeniem po Klubowych Mistrzostwach Świata.
Przy kilku kolejkach do końca sezonu i jasnej preferencji dla Viniciusa przyszłość Mbappé w Madrycie wydaje się coraz bardziej niepewna.



