Najlepsza decyzja w historii PSG! Al-Khelaifi: Enrique to najlepszy trener świata
Zdjęcie: assets.goal.com
Źródło: goal.com

Najlepsza decyzja w historii PSG! Al-Khelaifi: Enrique to najlepszy trener świata

Przewodniczący Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi, nie kryje zachwytu nad Luisem Enrique, którego nazwał najlepszym trenerem na świecie po awansie do finału Ligi Mistrzów. Hiszpan poprowadził Paryżan do drugiego z rzędu finału tych elitarnych rozgrywek, pokonując Bayern Monachium 6-5 w dwumeczu półfinałowym (5-4 u siebie i 1-1 na wyjeździe). Spotkanie rewanżowe w Bawarii zakończyło się remisem w środę, co zapewniło PSG miejsce w wielkim finale przeciwko Arsenalowi, który wyeliminował Atletico Madryt. Mecz odbędzie się 30 maja w Budapeszcie.

Al-Khelaifi, w rozmowie z CBS Sports Golazo, podkreślił, że zatrudnienie Enrique w 2023 roku było najlepszą decyzją w jego kadencji. "Luis Enrique to nasz największy skarb, najlepszy, moja najlepsza decyzja. Mówiłem z nim od 15 lat, by go ściągnąć. To fantastyczny trener, najlepszy na świecie, ale też świetny człowiek. Niesamowicie radzi sobie z codziennymi sprawami, zawodnikami, wszystkim, nawet mediami, co we Francji nie jest łatwe" – wyznał.

Od przybycia na Parc des Princes były szkoleniowiec Barcelony wprowadził wyraźną tożsamość zespołu. PSG przestało być postrzegane jako zbieranina gwiazd, a stało się zgraną, zdyscyplinowaną taktycznie jednostką, gotową konkurować na najwyższym poziomie. Hierarchia klubu podkreśla zmianę mentalności w szatni – większą jedność, kolektywizm i dyscyplinę obronną. "Jak pracują razem, jak żyją, jak bronią na boisku i poza nim. Widzę to na co dzień, to rodzina, PSG family" – dodał Al-Khelaifi.

Przed finałem LM Paryżanie rozegrają trzy ostatnie mecze Ligue 1, walcząc o mistrzostwo Francji. Pierwszym rywalem będzie Brest.

Sprawdź dzisiejsze typy

Nasze AI przygotowało analizy na najbliższe mecze

Zobacz typy dnia

Podobne newsy

Wszystkie newsy