Rady dla początkujących typerów

Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty skutecznej gry u bukmachera. Poradnik jest w szczególności dla początkujących typerów, ale również doświadczony gracz też może się czegoś nauczyć.

jak nie przegrać z bukmacherem
Czego unikać w typowaniu zakładów

1. Jeśli twój kupon okazał się przegrany nie próbuj na siłę się odgrywać, najgorszą rzeczą jest przegrać kolejny zakład obstawiając nie zanalizowane odpowiednio spotkanie.

2. Staraj się unikać grania spotkań pucharowych na niskim szczeblu. Drużyny często wtedy wystawiają rezerwowe składy i nie są tak zmotywowane jak na spotkania ligowe czy Europejskie puchary. Granie spotkań pucharowy najlepiej się sprawdza na wysokim szczeblu rozgrywek pucharów w Wielkiej Brytanii.

3. Z naszych obserwacji wynika że najlepsze ligi do grania to: 1 Liga Holenderska, Szwedzka, Hiszpańska, Niemiecka, Włoska, Duńska, Portugalska, Francuska, a także z niższych lig 2 Liga Angielska, Niemiecka, Włoska. Celowo nie wymieniłem pierwszej ligi angielskiej ponieważ spotkania są tam niezwykle wyrównane i często dochodzi niestety do niespodziewanych wyników.

4. Należy szczególnie unikać grania spotkań z nastepujących lig: pierwszej Belgijskiej, Szwajcarskiej, Norweskiej, Cypru, Polskiej, Węgierskiej,  a także niższych lig, 4 i 5 Angielskiej, 2 Austriackiej oraz Pucharów południowo amerykańskich. Absolutnie nie powinno się obstawiać spotkań z 2 ligi francuskiej która jest chyba najbardziej nieprzewidywalną ze wszystkich lig piłkarskich.

5. Zdecydowanie najpewniejsze spotkania można wybrać z oferty Ligi Mistrzów, Ligi  Europy, Eliminacji do Mistrzostw Europy i Świata oraz turniejów głównych tych mistrzostw. Jest to spowodowane ogromną motywacją zawodników w tych meczach. 

6. Na najważniejszych spotkaniach piłkarskich (LM, Mistrzostwa Europy) zostaje zawarta olbrzymia liczba zakładów.  Dla przykładu: finał mistrzostw europy 2008 Hiszpania – Niemcy wygenerował u bukmachera sumę zawartych zakładów na sumę ponad 100 milionów Euro.

7. Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na wynik spotkania są: ubytki kadrowe, motywacja (walka o mistrzostwa, utrzymanie), obecna forma drużyny, umiejętność gry na własnym boisku lub an wyjazdach. Na wynik wpływa też pogoda (zła pogoda sprzyja broniącej się drużynie).

8. Tenis wbrew pozorom nie jest łatwa dyscypliną do typowania, wpływ ma na to fakt że o formie decyduje tutaj tylko jeden zawodnika a cała drużyna tak jak w piłce nożnej. Dodatkowo poziom w rozgrywkach ATP jak i WTA jest bardzo wyrównany i niestety dochodzi jeszcze fakt handlowania spotkaniami przez niektórych zawodników w szczególności rosyjskich.

9. Zdecydowanie nie powinno się obstawiać spotkań drużyn które sa świeżo po przerwie w rozgrywkach. Ich forma jest wielką niewiadomą i obstawianie takich zakładów jest bardzo ryzykowne. Uznaję grę dopiero od 4 kolejki po wznowieniu rozgrywek po przerwie letniej jak i zimowej.

10. Obstawianie kilkunastu spotkań na kuponie (tzw. taśmy) jest szalenie ryzykownym sposobem gry. Taki sposób gry kompletnie nie nadaje się na długofalowa strategie gry. Sugerowane jest granie singli lub kuponów z max 4-5 zdarzeniami.

11. Odradzam grania różnego rodzaju progresji remisowych. pomimo tego że strategie wydaja sie w 100% pewne to rzeczywistość szybko weryfikuje ten pogląd. Drużyny potrafią mieć serię kilkunastu spotkań bez remisu co jest zabójcze dla naszego budżetu i równoznaczne ze zmianą strategii :)

12. Jedną z najważniejszych spraw jeśli mamy zamiar osiągać regularne zyski z bukmacherki jest obranie konkretnej strategii i ścisłe trzymanie się jej. Dodatkowo należy prowadzic szczegółowe notatki co gramy, jakie osiagamy wyniki, ile zarabiamy/tracimy i na jakich ligach/dyscyplinach osiągamy najlepsze rezultaty. Taka historia i bilans gry pozwoli nam w przyszłości obrać najlepszy dla nas sposób gry który przy odrobinie szczęścia będzie nam zapewniał regularne zyski.

13. Graj jak najmniej ale za  to tylko najlepsze spotkania które w pełni zanalizowałeś czytając opinie innych typerów na rożnego rodzaju forach i portalach. Granie połowy oferty bukmachera jest bardzo głupim sposobem gry który szybko prowadzi do bankructwa.

14. Zakłady live to bardzo ryzykowny sposób obstawianie gdzie bardzo szybko możemy stracić kontrole nad naszą grą. Obstawiaj live tylko wtedy jeśli masz możliwość oglądania spotkania i posiadasz umiejętność oceny stanu wydarzeń na boisku.

15. Jeśli zauważyłem duży skok w górę kursu na na jakąś drużynę to staraj się nie obstawiać na nią ponieważ skok kursu jest nieprzypadkowy i prawdopodobnie nastąpiły jakieś niekorzystne zmiany w składzie itp.

Darmowe typy bukmacherskie

Back to top button