Czy Michael Carrick przełamie klątwę po Fergusonie? Nowa era na Old Trafford
Zdjęcie: assets.goal.com
Źródło: goal.com

Czy Michael Carrick przełamie klątwę po Fergusonie? Nowa era na Old Trafford

Manchester United od lat zmaga się z ogromną presją dorównania legendzie sir Alexa Fergusona. Od momentu odejścia Szkota w 2013 roku, klub z Old Trafford przypomina plac budowy, na którym kolejni menedżerowie – od Davida Moyesa po Rubena Amorima – próbowali bezskutecznie przywrócić „Czerwonym Diabłom” dawny blask. Teraz nadzieje kibiców pokładane są w Michaelu Carricku, który po udanej serii 12 zwycięstw w 17 meczach w roli tymczasowego szkoleniowca, otrzymał dwuletni kontrakt.

Czy Carrick może stać się pierwszym menedżerem od czasów Fergusona, który utrzyma się na stanowisku dłużej niż przez dwa pełne sezony? Mikael Silvestre, legenda klubu i czterokrotny mistrz Anglii, wierzy w taki scenariusz. „Carrick rozumie DNA tego klubu. Nie jest już młodym chłopcem, posiada ogromną wiedzę piłkarską i wie, jak zarządzać szatnią pełną gwiazd” – podkreśla Silvestre w rozmowie z GOAL. Kluczem do sukcesu ma być regularna gra w Lidze Mistrzów oraz konsekwentne budowanie drużyny zdolnej do walki o mistrzostwo.

Optymizmu nie kryje również Rene Meulensteen, były asystent Fergusona. Zauważa on, że ostatnie wyniki pod wodzą Carricka pokazują, iż United potrafią rywalizować z najlepszymi. „Jeśli zarząd sprowadzi odpowiednich piłkarzy, nie widzę przeszkód, by włączyć się do walki o tytuł już wkrótce” – twierdzi Meulensteen. Przed Carrickiem jednak trudne wyzwanie: musi udowodnić zarządowi i kibicom, że potrafi zarządzać nowoczesnym klubem, w którym rola dyrektora sportowego i CEO jest równie istotna, co taktyczne przygotowanie zespołu. Sezon 2026-27 rozpocznie się dla United 22 sierpnia meczem z Hull City, a ambicje klubu sięgają znacznie wyżej niż w ostatnich latach.

Sprawdź dzisiejsze typy

Sprawdź nasze analizy na najbliższe mecze

Zobacz typy dnia

Podobne newsy

Wszystkie newsy