
Frenkie de Jong nie ma wątpliwości: Messi to piłkarz idealny
Frenkie de Jong, filar holenderskiej pomocy, w szczerej rozmowie z mediami po zwycięstwie „Oranje” nad Szwecją (5-1) na mundialu, nie szczędził komplementów pod adresem Lionela Messiego. Holender, który obecnie z powodzeniem reprezentuje barwy Barcelony, przyznał, że Argentyńczyk pozostaje dla niego niedoścignionym wzorem i „piłkarzem idealnym”.
De Jong podkreślił, że dorastał, wpatrzony w grę Dumy Katalonii za kadencji Pepa Guardioli. To właśnie tamten okres ukształtował jego piłkarską wrażliwość. „Dla mnie Messi to definicja doskonałości. Zawsze śledziłem jego poczynania bardziej niż kogokolwiek innego. Możliwość dzielenia szatni z idolem z dzieciństwa była dla mnie czymś surrealistycznym i absolutnie wyjątkowym” – wyznał pomocnik. Mimo profesjonalizacji sportu, De Jong zapewnia, że wciąż odnajduje w grze tę samą radość, co na podwórkowych boiskach: „To wciąż moje hobby, nawet jeśli stało się pracą. Czerpię z tego ogromną przyjemność”.
Hodowana w nim od lat pasja przekłada się na ambitne cele reprezentacyjne. Holandia, lider grupy F z czterema punktami na koncie, marzy o zdobyciu złotego medalu. „Każdy piłkarz marzy o wygraniu mundialu. To najważniejszy turniej, w jakim można wziąć udział i wierzę, że mamy zespół zdolny do walki o najwyższe cele” – dodał pewny swego zawodnik. Przed Holendrami decydujące starcie z Tunezją, podczas gdy Argentyna z Messim w składzie kontynuuje swój marsz po obronę tytułu, przygotowując się do potyczek z Austrią i Jordanią.



